Simit Çeşitlerinin Esrarengiz Tadını Asla Unutamayacaksınız...

Anadolu’nun geleneksel lezzeti olan “simit”i tüm dünyaya tanıtmak amacıyla 2007 yılında açılan Simitçi, Almanya’nın ve Avrupa’nın simit imalatı ve ihracatı yapan şirketlerinden biridir. 2007 yılında ticarete başlayan Alican Palta’nın Almanya’nın güzide kenti Mülheim an der Ruhr’nin Eppinghofen semtinde, 24 m2 alana kurulu imalat ve satış noktası kısa sürede Mülheim an der Ruhr ve çevresini aşıp yoğun ilgiyi karşılayamayacak hale gelmiş ve imalat alanlarını genişletmeye karar vermiştir.

Sayısız simit çeşitleri ile marka haline gelen Simitçi, Almanya’nın yanı sıra Belçika ve Hollanda’da artan siparişleri karşılayabilmek için imalatını 2010 yılında Mülheim an der Ruhr’nin Styrum semtine taşımıştır. 2011 yılında Alican Palta, şirketin idaresini ve imalatını oğlu Fatih Han Palta’ya devreder ve kendisi de şirketin müşteri ilişkilerini geliştirmek ve Almanya sınırları içerisindeki şubelerini genişletmekle ilgilenmeye başlar. Fatih Han Palta yönetiminde hızla büyüyen Simitçi, ihracat ağlarını Belçika ve Hollanda’nın yanı sıra Fransa, Avusturya, İsviçre ve Danimarka ile genişletip, 2015 yılında 33 personeli ile 3000 m2 üretim alanı bulunan Neustadstrasse’ye taşınır. Simitçi sayısız mamullerinin imalatını modern üretim sistemleri ile Avrupa’nın hijyen ve kalite kontrol yöntemlerine uygun tüm düzenlemeleri yaparak gerçekleştirmektedir.

Simitçi, sayısız simit çeşitlerinin esrarengiz tadını değerli personelinin emeğinden, saygıdeğer müşterilerinin düşüncelerine gösterdiği hassasiyetten almakta ve almaya da devam etmektedir.


Simit Avrupanın Değerli Personeli ve Genel Görünümler